Farištamo Eller

Pianist

Koolikontserdid 2015-16/”Elasid kord…”

Posted on Sep 7, 2015

Eesti Kontsert jätkab koolikontsertide traditsiooni. Eelmisel hooajal toimus 380 koolikontserti erinevate esinejate ja kavadega. Sel hooajal pakutakse 32 eripalgelist ja huvitavat kava, klassikast rahvamuusikani. Sel aastal on palju uusi noori muusikuid, kes ootavad põnevusega kohtumisi lastega, soovides pakkuda koolipäeva üht meeleolukat muusikatundi. Lähem info: http://www.concert.ee/2015-2016

Meie oleme rõõmsad, et saame pakkuda kontserte:

“Elasid kord…”

Merike Poom – klaver
Farištamo Susi – klaver

Kuidas kõlab tuntud muinasjutt “Kaunitar ja koletis” muusika kaudu? Mis helisid võiksid teha taevatähed? Milline on pulmatants? Aga ungari tants?
Toome lapsi muusikamaailma läbi neile tuntud muinasjuttude ja looduspiltide; põimime kokku sõnad ja helid. Muusikat aitavad paremini mõista ja tunnetada jutustused ning suunavad küsimused. Kuulajate kujutlusvõime ergutamiseks on lugudega ühendatud teemaga haakuvad pildid eesti kunstnikelt. Lapsed saavad otsida muusikast “teri nokkivaid linde” või mõelda “mis tunne oleks olla saja- aastases unes”. Kontserdi käigus tutvutakse Sisaski ja Rannapi ning Raveli, Ligeti ja Brahmsi paladega klaveriduodest. Kontsert on terviklik jutustus, mis koosneb vahelduva meeleoluga põnevatest lugudest, muusikapaladest ja illustratsioonidest.

Vajalik videoprojektor ja ekraan
Algkoolile ja põhikooli nooremale astmele

Klaveriduo KeAmo koosseisus Merike Poom ja Farištamo Susi mängivad koos aastast 2008, esitades kaasaegseid ja klassikalisi, kahele pianistile kirjutatud teoseid. Duo esitab nii neljale käele kui ka kahele klaverile kirjutatud repertuaari ja omaloomingut (improvisatsiooni).
Merike Poom on lõpetanud Eesti Muusika-ja teatriakadeemia magistrantuuri 2009. aastal Lauri Väinmaa klaveriklassis. Merike on ennast täiendanud Šotimaal, kõrgkoolis Royal Scottish Academy of Music and Drama.
Farištamo Susi lõpetas 2014. aastal Baseli muusikaakadeemias vabaimprovisatsiooni eriala, õppis alates 2004. aastast Eesti Muusika- ja teatriakadeemias klaveri erialal.